Dr. Lenuta Alboaie, Conferentiar universitar

Birou: Corp C, Birou C310

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~adria

Email: adria@info.uaic.ro

Dr. Nicoleta Armanu, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C902

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~nicky

Email: nicky@info.uaic.ro

Dr. Andrei Arusoaie, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C414

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~arusoaie.andrei/

Email: arusoaie.andrei@info.uaic.ro

Domenii de interes: Limbaje de Programare, Logica, Verificarea programelor, Programare functionala

Dr. Andreea Arusoaie, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C307

Adresa Web: http://profs.info.uaic.ro/~andreea.arusoaie

Email: andreea.arusoaie@info.uaic.ro

Domenii de interes: Mathematical Modelling, Numerical Analysis, Dynamical Systems, Astronomy

Dr. Mihai-Razvan Benchea, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C213

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~rbenchea

Email: rbenchea@info.uaic.ro

Domenii de interes: Machine Learning, Retele Neuronale, Programare orientata pe obeict

Dr. Catalin Birjoveanu, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C904

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~cbirjoveanu/

Email: cbirjoveanu@info.uaic.ro

Domenii de interes: Electronic Commerce Security, Digital Cash and Payment Systems, Anonymity and Privacy, Security Protocols, Applied Cryptography, Smart Cards, Security Verification and Validation

Dr. Mihaela Elena Breaban, Conferentiar universitar

Birou: Corp C, Birou C416

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~pmihaela

Email: pmihaela@info.uaic.ro

Dr. Sabin Corneliu Buraga, Conferentiar universitar

Birou: Corp C, Birou C303

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~busaco/

Email: busaco@info.uaic.ro

Domenii de interes: (Semantic) Web Technologies, Human-Computer Interaction

Dr. Oana Captarencu, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C211

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~otto

Email: otto@info.uaic.ro

Dr. Ștefan Ciobâcă, Conferentiar universitar

Birou: Corp C, Birou C508

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~stefan.ciobaca

Email: stefan.ciobaca@info.uaic.ro

Domenii de interes: metode formale, verificare, logica, securitate, algoritmi

Dr. Liviu Ciortuz, Conferentiar universitar

Birou: Corp C, Birou C213 / Corp R, R206

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~ciortuz

Email: ciortuz@info.uaic.ro

Dr. Rodica Condurache, Lector universitar

Birou: Corp C, Biroul C211

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~rodica.condurache/

Email: rodica.condurache@info.uaic.ro

Domenii de interes: Logici temporale, verificarea si sinteza sistemelor

Dr. Dan Cristea, Profesor universitar

Birou: Corp C, Birou C511

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~dcristea

Email: dcristea@info.uaic.ro

Dr. Eugen Nicolae Croitoru, Asistent universitar

Dr. Corina Forăscu, Conferentiar universitar

Birou: Corp C, Birou C417

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~corinfor

Email: corina.forascu@gmail.com,corinfor@info.uaic.ro

Domenii de interes: Artificial Intelligence, Computational Linguistics, Natural Language Processing, Entrepreneurship, Innovation, IoT, Smart Cities

Dr. Cristian Andrei Frasinaru, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C212

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~acf

Email: acf@info.uaic.ro

Dr. Cristian Gatu, Conferentiar universitar

Birou: Corp C, Birou C212

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~cgatu

Email: cgatu@info.uaic.ro

Dr. Constantin Lucian Ghirvu, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C213

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~ghirvu

Email: ghirvu@info.uaic.ro

Dr. Adrian Iftene, Conferentiar universitar

Birou: Corp C, Birou C204

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~adiftene

Email: adiftene@info.uaic.ro

Domenii de interes: Software Engineering. Artificial Intelligence

Dr. Sorin Iftene, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C904

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~siftene/

Email: siftene@info.uaic.ro

Domenii de interes: Cryptography, Computational Number Theory

Dr. Anca Ignat, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C307

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~ancai/

Email: ancai@info.uaic.ro

Domenii de interes: Procesarea imaginilor digitale, Invatare Automata, Calcul Numeric

Dr. Dorel Lucanu, Profesor universitar

Birou: Corp C, Birou C507

Adresa Web: https://fmse.info.uaic.ro/member/dorel-lucanu/

Email: dlucanu@info.uaic.ro

Domenii de interes: Formal methods, programming languages, software engineering, logics, rewriting

Dr. Henri Luchian, Profesor universitar

Birou: Corp C, Birou C304

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~hluchian

Email: hluchian@info.uaic.ro

Dr. Alex Mihai Moruz, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C215

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~mmoruz

Email: mmoruz@info.uaic.ro

Anca-Maria Nica

Birou: Corp C, Birou C301

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~nica.anca

Email: nica.anca@info.uaic.ro

Domenii de interes: Cryptography, Number Theory, Quadratic Residues, IBE, ABE, Information Security

Dr. Emanuel Florentin Olariu, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C212

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~olariu

Email: olariu@info.uaic.ro

Domenii de interes: Optimization Theory, Operational Research, Graph Algorithms, Probability and Statistics.

Dr. Emanuel Onica, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C212

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~eonica/

Email: eonica@info.uaic.ro

Domenii de interes: Sisteme distribuite, Securitate

Dr. Paula-Andreea Onofrei, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C902

Adresa Web: http://www.info.uaic.ro/bin/Structure/ponofrei?language=ro

Email: paula.onofrei@info.uaic.ro

Domenii de interes: English, French, C.S.I. (Centre of Interdisciplinary Studies), Augmented Reality, Literature, Arts, Applied Linguistics, Didactics

Dr. Andrei Panu, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C310

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~andrei.panu/

Email: andrei.panu@info.uaic.ro

Domenii de interes: Retele de Calculatoare, Tehnologii Web, Sisteme Distribuite

Dr. Ionuț Cristian Pistol, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C214

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~ipistol

Email: ipistol@info.uaic.ro

Domenii de interes: Inteligență Artificială: Probleme de IA, Prelucrarea Limbajului Natural, Învățarea Automată

George Popoiu

Dr. Bogdan Pătruț, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C216

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~bogdan/

Email: bogdan@info.uaic.ro

Domenii de interes: Social Media and Artificial Intelligence in Education and Political Science.

Dr. Vlad Radulescu, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C310

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~rvlad

Email: rvlad@info.uaic.ro

Dr. Madalina Raschip, Conferentiar universitar

Birou: Corp C, Birou C416

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~mionita/

Email: mionita@info.uaic.ro

Domenii de interes: Inteligenta Artificiala, Optimizare, Algoritmica

Dr. Ferucio Laurentiu Tiplea, Profesor universitar

Birou: Corp C, Birou C301

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~fltiplea

Email: fltiplea@info.uaic.ro, fltiplea@gmail.com, ferucio.tiplea@uaic.ro

Dr. Diana Trandabat, Conferentiar universitar

Birou: Corp R, Birou R201

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~dtrandabat/index.php

Email: dtrandabat@info.uaic.ro

Domenii de interes: prelucrarea limbajului natural, inteligenta artificiala

Dr. Traian Cristian Vidraşcu, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C213

Adresa Web: http://www.info.uaic.ro/~vidrascu

Email: vidrascu@info.uaic.ro

Domenii de interes: Modeling and verification of concurrent/distributed systems, Petri nets, Parallel and distributed computing,

Dr. Simona Elena Vârlan, Lector universitar

Dr. Nicolae Cosmin Vârlan, Lector universitar

Birou: Corp C, Birou C211

Adresa Web: https://profs.info.uaic.ro/~vcosmin/main

Email: vcosmin@info.uaic.ro

Domenii de interes: Baze de date, IoT

Dr. Adrian Zalinescu, Conferentiar universitar