Programul „EURO 200” – ajutor financiar pentru studenți în vederea achiziționării de calculatoare

Ca în fiecare an, studenţii care au dreptul de a beneficia de prevederile Legii 269/2004, pentru obținerea ajutorului aferent achiziționării unui calculator,  pot depune (trimite pe e-mail), conform adresei MEC nr. 8881 din 7 aprilie 2020)  o cerere, însoţită de documentele prin care se face dovada acestui drept, potrivit legii şi normelor metodologice de aplicare.

Cererile însoţite de documentele necesare vor fi transmise prin email (alinapopescu@info.uaic.ro).

Lista documentelor care trebuie să însoţească această cerere, alte precizări, legislaţia care reglementează Programul EURO 200 şi modelul de cerere (în format Word sau PDF) pot fi descarcate de aici

Persoana de contact – secretar Alina Popescu.

Termenul de trimitere a solicitării (cererii), electronic sau prin curierat, însoţită de celelalte documente: 17 aprilie 2020.